CORDYCEPS – maczużnik chiński

Cena: 115,00 zł (100 kaps. po 500mg, Stężenie 30:1  / Polisacharydu Cordyceps 30%)

Cordyceps w kapsułkach, to produkt od tysięcy lat wykorzystywany  w TCM i wspomaga w uporaniu  się z wieloma dolegliwościami.

Produktem w szczególności zainteresować powinny sie osoby borykające się z osłabieniem organizmu, zmęczeniem, jak również narażone na stres.

Cordyceps znany jest głównie ze swoich właściwości wspomaganiu oczyszczających i antyalergicznych. Ponadto wspomaga antywirusowo i antybakteryjnie. Dodatkowo wspomaga w ogólnym wzmocnieniu organizmu, a także przyczynia się do regulacji przemiany materii. Warto sięgnąć po cordyceps, jeśli zależy nam na wsparciu układu odpornościowego.

Przez setki lat Cordyceps był zbierany i wykorzystywany przez Chińczyków jako środek rewitalizujący, przeciwdziałający starzeniu się, demencji, dodający sił i poprawiający kondycję fizyczną, zarezerwowany głównie dla arystokracji, bowiem był trudno dostępny i drogi. Cena naturalnego surowca przekraczała 20 tys.$ za kilogram (osiągając w USA cenę 75 tys.$)

Świat dowiedział się o Cordycepsie w 1993 roku podczas zawodów w Pekinie, gdy chińskie biegaczki osiągnęły doskonałe wyniki na długich dystansach. Podejrzenie o doping zmusiło trenera do przyznania się do kuracji tym grzybem.

Według naukowców Cordyceps stanowi „superżywność”, którą można dodawać do prawie każdej diety. Amerykański Urząd do Spraw Żywności zalicza go do „żywności i substancji ogólnie uznawanych jako bezpieczne”.

Główne składniki:
Podstawowe składniki kordycepsu to aktywne substancje: kordycepina i adenozyna, ktróych zawartość w grzybie decyduje o jakości hodowli. Mają szerokie spectrum czynności biologicznych, takich jak np. przenoszenie energii międzykomórkowej. Pozostałe czynne składniki to: polisacharydy, kwas kordycepinowy oraz witaminy A, B, C, E, 16 aminokwasów, dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), a także cynk, selen, magnez, żelazo, potas.

Charakterystyka TMC:

  • temperatura – ciepła
  • smak – słodki
  • tropizm – płuca, nerki

Działanie według tradycyjnej medycyny chińskiej:

  • uzupełnia yang nerek i ming men
  • wzmacnia yin płuc
  • odżywia esencję nerek
  • przekształca flegmę i zatrzymuje kaszel
  • uspokaja ducha
  • wspiera obronną qi

Cena: 115,00 zł (100 kaps. po 500mg)