Chuan Lian Zi

Cena: 60,00 zł (100g)

Nazwa łacińska:
Toosendan (Melia), Fructus

Opis:
Koncentrat ziołowy w postaci proszku na bazie wywaru rozpuszczalnego w wodzie. Proszek po rozpuszczeniu w wodzie jest gotowy do spożycia. Opakowanie zawiera 100 g koncentratu.
Miodla rośnie dziko w środkowych Chinach, w Indiach, Wietnamie i Himalajach. Roślina od dawnych czasów wykorzystywana jest w Ajurwedzie do profilaktyki i leczenia całego rzędu chorób przewlekłych i ostrych stanów zapalnych. Jest to jedna z najważniejszych odtrutek medycyny hinduskiej i silny środek przeciwgorączkowy cieszy się wielką popularnością w Azji, zwłaszcza w Indiach i Birmie ze względu na powszechność występowania problemu zakażeń i rozmaitymi pasożytami. Obecnie stwierdzono, że zawiera składniki o działaniu przeciwmalarycznym.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: gorzkie, drażniące, wzmacniające zioło o silnym działaniu antyseptycznym, przeciwzapalnym, przeciwpasożytniczym i oczyszczającym z toksyn. Azadirachtyna – substancja toksyczna dla pasożytów oraz uniemożliwia im odżywianie się, w krótkim czasie pasożyty giną z głodu, a następnie są wydalane z organizmu. Preparat obniża gorączkę, stymuluje i oczyszcza wątrobę, układ żółciowy i pokarmowy, hamuje rozwój bakterii jelitowych, reguluje gospodarkę lipidową organizmu, obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu, oczyszcza krew, wiąże i usuwa toksyny, białka innorodne, ciała ketonowe. Margozyna działa podobnie jak kwas acetylosalicylowy – hamuje tworzenie się skrzepów płytkowych, odkaża przewód pokarmowy, drogi moczowe z bakterii i pozostałości pasożytów. Organiczne związki miedzi zawarte w roślinie warunkują odpowiednią ilość białych krwinek, a zatem odporność organizmu niezbędną w walce z zakażeniami.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: przerost patologicznej flory, zakażenie pasożytami, lamblioza, glista ludzka, owsiki ludzkie, tęgoryjec dwunastnicy, tasiemiec, zaburzenia pracy wątroby, zastoiny żółci, kamica żółciowa, przewlekłe zapalenie trzustki, żołądka, jelit, ból brzucha, żółtaczka mechaniczna, zaparcia lub biegunka na tle bakteryjnym lub pasożytniczym.

Skład
Chuan Lian Z 5:1 i (Melia, Fructus) czysty koncentrat robiony z wywaru.


Działanie i wskazania
Pobudza krążenie Qi i łagodzi ból: przy bólu w bokach ciała i okolicy żeber oraz bólu brzucha i powodu zastoju Qi wątroby lub dysharmonii pomiędzy wątroby a żołądkiem; przy przepuklinie; przy oznakach gorąca. Oczyszcza gorąco, osusza wilgoć, reguluje Qi i łagodzi ból: przy bólu w rejonie nadbrzusza, brzucha, bokach ciała; przy bólu związanym z przepukliną z powodu zastoju Qi wywołanego przez obecność wilgotnego gorąca. Niszczy pasożyty oraz łagodzi ból: przy zakażeniu obleńcem lub tasiemcem. Używane zewnętrznie w postaci proszku przy grzybicy skóry głowy.
PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, indywidualna nietolerancja na preparat. Nie podaje się pacjentom bardzo słabym
Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach zimna wynikającego z niedoboru w śledzionie i żołądku. Przedawkowanie wywołuje nudności, wymioty, biegunkę oraz duszności i arytmię.

Smak
Gorzki

Dawkowanie
zgodnie z zaleceniami Lekarza lub Terapeuty Medycyny Chińskiej

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine – TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia oraz smak na podstawie: Materia Medica TCM.

Możliwość konsultacji online z Naturoterapeutką w oparciu o diagnozę z języka wg TCM oraz biorezonansu. Wtorek, środa, piątek 10:00 – 13:00

Pani Anna Buzalewicz – Terapeutka, nr kom.: 793-939-702