NIN JIOM PEI PA KOA – 150ml

Cena: 50,00 zł (150ml)

Opis:

Nin Jiom Pei Pa Koa jest tradycyjnym chińskim naturalnym syropem ziołowym, używanym do łagodzenia bólu gardła, kaszlu i chrypki. Recepturę opracował lekarz Tin-See w czasie panowania dynastii Qing. Obecnie produkowany jest przez Nin Jiom Medicine Manufactory Limited, korporację w Hong Kongu i dostępny jest prawie na całym świecie. Wykonany z 15 naturalnych ziół, zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości GMP.  Należy jednak pamiętać, że produkt ten jest suplementem diety i jako taki powinien być traktowany. Nie służy do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Wyciąg z ziół, nieśplika japońskiego i miodu – znany w Chinach pod nazwą „PEI PA KOA” został opracowany  przez Nin Jiom z Pekinu, z dynastii Qing. 

Był on bardzo popularny przez wieki ze względu na swoją efektywność i przyjemny smak. Nin Jiom jest także z powodzeniem dystrybuowany na skalę światową.

Wskazania:

Odżywia płuca, likwiduje flegmę i uwalnia od kaszlu. Likwiduje ból gardła oraz gorączkę. Pomaga przy utracie głosu i chrypce.

Pomaga zapobiegać wysychaniu gardła spowodowanego przemęczeniem, nadmiernym paleniem lub piciem alkoholu.

Dawkowanie:

Od 12 roku życia: jedna łyżka (15 ml) 3 razy dziennie.

Od 7 do 12 roku życia: 2/3 łyżki (10 ml) 3 razy dziennie.

Od 3 do 6 roku życia: 1/3 łyżki (5 ml) 3 razy dziennie.

W indywidualnych przypadkach, przyjmować według zaleceń lekarza.

Połykać bardzo powoli rozrzedzając śliną dla uzyskania szybkiej ulgi lub rozpuścić w ciepłej wodzie. W lecie oraz w cieplejsze dni, dla zachowania smaku, zaleca się trzymać syrop w lodówce.

Przechowywanie:

Należy zawsze dobrze dokręcać zakrętkę syropu i przechowywać w chłodnym miejscu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Niniejszy opis służy tylko i wyłącznie celom edukacyjnym. Produkt jest suplementem diety i jako taki powinien być traktowany. Nie służy on do leczenia chorób, ani zapobiegania ich powstawaniu.

Skład:

Fritillaria cirrhosa                       852mg

Folium Eriobotryae                     195mg

Radix Adenophorae                     27mg

Poria                                            27mg

Exocarpium Citri Grandis           120mg

Radix Platycodonis                      72mg

Rhizoma Pinelliae                        27mg

Fructus Schisandrae Chinensis     5mg

Semen Trichosanthis                   27mg

Flos Farfarae                             120mg

Radix Polygalae                         120mg

Semen Armeniacae Amarum       21mg

Rhizoma Zingiberis Recens         27mg

Radix Glycyrrhizae (lukrecja)     780mg

Aqua Armeniacae                      213mg

Mentholum                                   35mg

Mel                                           3870mg

Producent: NIN JIOM MEDICINE MANUFACTORY LIMITED

Nieśplik japoński – to drzewo z gatunku różowatych. Syrop z jego owoców ma właściwości wykrztuśne, działa jako substancja rozpuszczająca śluz, która ponadto łagodzi podrażnienia układu pokarmowego i oddechowego.

Szachownica, korona – roślina znana z przydomowych ogrodów. Mało kto jednak wie, że szachownice wykazują działanie przeciwkaszlowe, ściągające, łagodzące, wykrztuśne i przeciwgorączkowe.

 Wolfiporia extensa – gatunek chińskiego nadrzewnego grzyba z gatunku żagwiowatych.

Pomarańcza olbrzymia, pomelo – w Azji Południowo-Wschodniej wywar z liści i kwiatów używa się jako środek uspokajający przy epilepsji, silnych atakach kaszlu i pląsawicy; gorący wywar z liści używa się na opuchlizny i zranienia, a sok – jako środek przeciwgorączkowy. Nasion używa się jako środka przeciw kaszlowi, dyspepsji i lumbago.

Rozwar wielkokwiatowy – roślina lecznicza na dalekim Wschodzie. Korzenie zawierają saponiny triterpenowe, główna substancja czynna to platykodyna D o działaniu wykrztuśnym.

Pinelia trójlistkowa – surowcem zielarskim jest bulwa. W tradycyjnej medycynie chińskiej sproszkowane bulwy, zwane ban xia, uznawane są za środek o działaniu m.in przeciwbólowym, znieczulającym, antydepresyjnym, przeciwwymiotnym, przeciwzapalnym, przeciwkaszlowym, napotnym.. Stosowany jest również do wzmacniania śledziony, pozbywania się śluzu z płuc i żołądka oraz w mieszance do bezoperacyjnego usuwania kamieni żółciowych.

Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) – gatunek rośliny z rodziny cytryńcowatych. W stanie naturalnym występuje w górskich lasach i dolinach rzek Dalekiego Wschodu. Głównie w Rosji i Chinach. Owoce zawierają cukry, kwasy organiczne i witaminę C. Zwiększają zdolności do pracy umysłowej i fizycznej, usuwają zmęczenie, poprawiają ostrość widzenia w ciemności. Nasiona zawierają schizandrynę i schizandrol i witaminę E. Z owoców sporządza się konfitury, dżemy. Soku używa się jako dodatek smakowy do win. Z kory i liści sporządza się napar, który może zastąpić herbatę.

Gurdlina ogórkowata – gatunek rośliny tropikalnej, uprawiany dla owoców używanych w kuchniach azjatyckich jako warzywo oraz jako roślina ozdobna w całej strefie tropikalnej. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji i północnej Australii. Roślina jadalna. Cieszy się dużą popularnością w kuchniach krajów Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Młode pędy, liście i wąsy bywają spożywane także na surowo.

Podbiał pospolity –  naparem z podbiału leczyli już starożytni medycy – Hipokrates, Galen i Pliniusz. Bł. Hildegarda stosowała go przy wszystkich chorobach piersiowych i jako środek wykrztuśny. Przy astmie i przewlekłym kaszlu, a także podczas zapalenia oskrzeli wdychano przez rurkę dym z korzeni tej rośliny spalanych na węglu z drzew cytrusowych. Palono też – tak jak papierosy – jej specjalnie wysuszone i zwinięte liście. Wykorzystywano podbiał do leczenia schorzeń skórnych: ran, czyraków, wrzodów, ropni, odcisków, oparzeń, pękających brodawek u kobiet karmiących oraz przy tzw. róży i uporczywych bólach głowy.

Morela pospolita wyciag z pestek – wewnątrz miękkiej części moreli znajduje się nasienie, czyli pestka, zwana przez niektórych morelowym migdałem lub gorzkim migdałem. Morelowe migdały zwykle pochodzą z Armenii, północnych Chin, w rejonach Himalajów i przylegającej części Azji i uważa się je za dobre źródło żelaza, potasu i fosforu, ale tak na prawdę furorę robią jako najlepsze źródło witaminy B17 znanej również jako amigdalinę.

Imbir – jest jedną z tych roślin, bez których wiele narodów nie wyobraża sobie życia. Właściwości lecznicze imbiru są powszechnie wykorzystywane w Azji. Dla każdego Azjaty imbir to podstawowy dodatek do potraw i bardzo skuteczne lekarstwo na przeziębienie (herbata z imbirem), mdłości (napar z imbiru) czy bóle miesiączkowe (plastry korzenia imbiru).

Korzeń lukrecji  –  zawiera 5–14% glicyryzyny dającej smak słodkawy (jest 40 razy słodsza od cukru). Działa rozkurczowo, używany jest jako środek wykrztuśny, przeczyszczający, moczopędny. Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i pobudza przemianę materii, zapobiega wzdęciom oraz kolce jelitowej. Wpływa korzystnie na wydzielanie hormonów. Jest również dodatkiem do innych lekarstw dla poprawiania ich smaku. Dobre rezultaty uzyskano w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Przy długotrwałym stosowaniu może jednak doprowadzić do nadmiernego uwodnienia się tkanek, obrzęków i innych dolegliwości.

Mentol – alkohol z grupy terpenów, o ostrym, przenikliwym zapachu miętowym, stosowany masowo w przemyśle kosmetycznym i pomocniczych środkach farmaceutycznych. Mentol jest wyodrębniany głównie z mięty pieprzowej i innych gatunków mięty. Jest on jednym ze składników wielu olejków eterycznych innych roślin.

Miód – ma właściwości antybakteryjne – niektóre bakterie zwalcza lepiej niż antybiotyki. Wzmacnia również serce, koi nerwy, ożywia mózg, goi rany. Miód nie powinien być podawany dzieciom do 12 miesiąca życia. Spożycie występującej w miodzie bakterii Clostridium botulinum może spowodować u niemowląt (poniżej pierwszego roku życia) chorobę zwaną Botulinizmem.

Należy jednak pamiętać, że syrop Nin Jiom Pei Pa Koa określany jest jako suplement diety i jako taki powinien być traktowany. Przy poważniejszych stanach chorobowych warto skorzystać z porady lekarza.